תובנות מיריד התיירות הבין לאומי בברלין ITB

תובנות מיריד התיירות בברלין ITB

 

נמצאת בשדה התעופה בברלין ומחכה. ובמקום לחכות פותחת את המחשב ומתחילה לחשוב, ולכתוב.

שאלה ראושנה- האם היה שווה? התשובה חד משמעית כן.

שאלה שנייה- למה? וזו כבר תשובה קצת יותר ארוכה. קודם כל, כי רציתי להכיר יריד תיירות בין לאומי, אחרי ;18 שנות ניסיון בענף, חשוב כל הזמן להמשיך וללמוד, ועבורי המטרה בנסיעה הזו הייתה למידה ואכן הייתה. ההרגשה היא שנפתחו לי הצ'אקרות בזכות הנסיעה. זה כמובן בחצי בדיחה....אבל אנסה רגע להסביר, מה היה כאן שגרם לי לתחושה הזו. 

לפי נתונים ששמעתי- ולא בדקתי, 160 אלף איש, כולם אנשי תיירות, כמובן מכל העולם,  כולם בענף, כולם מבינים את השפההתיירותית ואוהבים אותה.

השפע האנושי העצום הזה, מזמן מפגשים עם אנשים מדהימים. אני מאמינה שדומה מושך דומה, ולכן דרך אגב, כדאי כל כך להמשיך כל הזמן ולטייב את עצמינו בכל רובד פנימי. האנשים והידע, הקשרים, השפע הוא עצום וקשה לתיאור. כל שיחה כמעט אפשר ללמוד משהו ממישהו. להכיר עוד אדם, עוד סוכן, עוד אפליקציה, אתר, פיצ'ר כזה או אחר והכל כל כך מעניין. זה ענף שמבוסס מאד על קשרים אנושיים, על חווית מבקר שעונה על צורך של תייר, וכדי להבין מה הצורך של התייר, שוב צריך כמובן להקשיב, לתקשר ולהתחבר. 

היכולת לחבר, להתחבר זו יכולת שיש לי אותה. בלי שום מאמץ. להיפך, זה הדבר שזורם לי הכי קל ואני הכי נהנית ממנו. 

מעבר לזה, עבורי הנסיעה לברלין, הייתה גם בהיבט האישי, התמודדות נפלאה עם להסתדר לבד בחו"ל. להצליח ולהבין יאללה- כמה זה קל!!!! ואיך העולם הזה, הפך לכזה קטנצ'יק ונגיש. וחשוב כל כך לצאת מגבולות הארץ ולהרחיב, ולהרחיב את טווח האנשים שאליהם אנחנו מתחברים. 

בנוסף לזה, אנשי התיירות הישראליים, היו מקסימים, מגובשים, חבר'ה אמיתיים, עם רצון עצום לעזור זה לזה. זה באמת מדהים ואפילו רק זה היה שווה הכל. בחיי.

בקיצר, תובנות מעמיקות עוד אין. 

מה יש? מלא עבודה. כי הקשרים שנוצרים כאן, הם רק ההתחלה. ההמשך שזה אומר, העברת מיילים, שיחות, פגישות, סיורים, הזמנות....כל זה בהמשך הדרך. אבל זו המטרה, לחבר מטיילים לאותם האנשים, עם סיפור ההשראה שלהם ולהעצים זה את זה. להרחיב זה את זה. ולגדול ביחד. 

תודה על ההזדמנות שהענקתי לעצמי להיפתח. תודה לבעל המדהים שלי ולבנות האלופות. ללקוחות, לקולגות,לחברים בענף. 

נהניתי. היה נפלא!!!!

 

אלה פרסבורגר

 

פוגשת את טליה סוכנת ותיקה כבר בשדה התעופה בארץ