מה ההיפך של המילה יוזם ???

מה ההיפך של המילה יוזם ???

 

אנחנו נמצאים בסוף 2018, זמן מעולה וחשוב לתיכנון שנת 2019, זמן להגדיר מהם היעדים בכל אחד מהתחומים שקיימים בחיינו- מהם היעדים האישיים (למידה, ירידה במשקל....) ומהם היעדים בתחומים המקצועיים והעסקיים (פיתוח מוצר חדש, עבודה עם פלחים חדשים, סכום הכנסות מכל מוצר וכו'....), אבל באמת ...מעבר להכל, למה כל כך חשוב לתכנן תוכנית שנתית???

התשובה האמיתית היא פשוטה ומעמיקה.

קיים עומס של אפשרויות ועומס בכלל בחיים, העומס או השפע, גורם לנו לעיתים להיות מובלים ומבולבלים. 

שלל האפשרויות שנחשפות בפנינו גורם לכך שתשומת הלב שלנו  מוסחת על ידי מידע שמגיע אלינו מבחוץ פנימה.

כאשר יושבים וכותבים תוכנית יעדים שנתית, הפעולה היא בדיוק הפוכה.

אנחנו מביאים לידי ביטוי את הרצונות והחלומות שלנו, ומביאים את עצמינו לידי ביטוי. כאשר השאלה הנשאלת, היא מהם הדברים שארצה לממש השנה, להגשים השנה, ליהנות מהם השנה. כן מהם? והשאלה הנפלאה הזו גורמת למוח, המודע, והתת מודע לשוטט, במרחבים ולחזור עם תשובה. ואת התשובות האלו חשוב לרשום ולהכניס לאקסל מסודר, עם תכנון חודשי בו תרשמו מתי נבצע את היעד, ומהם המשאבים שאנו זקוקים אליהם על מנת ליישם אותו ומהן הפעולות שיש לבצע על מנת ליישם. 

אל תחכו שזה יקרה. כי זה לא יקרה אלא אם תעשו את זה. קחו לכם את הזמן הזה, בתכל'ס, זה לא לוקח הרבה זמן, ועד עד סוף חודש דצמבר (אני מציעה לעשות את זה קודם), לקחת את הזמן לעצור, לחשוב. לתכנן. לחלום. ואז ליהנות מדרך שהיא הדרך שלכם. דרך שאתם יזמתם אותה ולכן אתם שלמים ב 100 אחוז איתה. ואף מידע שיגיע מבחוץ לא יוכל להסיט אתכם מהחלום שלכם. כי יש לכם עמוד שידרה ברור. זה לא אומר שאם תצוץ הזדמנות מדהימה תהיו אדישים כלפיה. לא. אבל תוכלו לבחון את אותה ההזדמנות מול היעדים והחלומות שלכם ולבדוק, האם זה מסתנכרן.

שאלתי בפרופיל האישי שלי בפייסבוק מה המילה, שהיא ההיפך, למילה יוזם, ו 106 אנשים כתבו תשובות מעניינות שגם משכילות, וגם מבהירות לנו, מה אנחנו אם אנחנו לא יוזמים. הנה כמה מהמילים שעלו לאנשים: אפשר לראות את הלינק עם התשובות כאן  אפשר ללמוד הרבה מהתשובות, כשאני לא יוזם, אני.....

תקוע, צופה מהצד, מחכה שמשהו יקרה, מסמן וי, מעביר את הזמן, בינוני, אנמי, דחיין, שגרתי, שמרן, נגרר, מגיב, פלאגמט,  פסיבי, הזוי, תבוסני, נמנע, יושב על הגדר, מתבונן, מחכה למשיח, שומר על הקיים, הססן, חסר מעוף, בולם, נרפה, דומם, משתעמם, אדיש, נבעך, מחזלש, מוציא ת'רוח מהמפרשים, שוקט על השמרים, עצור, הורס, מטרפד, מפנטז, אדיש, נח, מתעלק, מכבה שריפות, שכיר, אדיש, בולם, שחקן או צופה, ממתין, מדבר, מחכה ליד המקרה/גורל, מצטרף, עוקב, אוסף שאריות שנפלו מהעץ, או מצמיח את העץ, ריאקטיבי,מובל, רוטן, מדכא, שומר, נח, הווה, עצלן, דב קואלה. 

לסיכום, כשאני לא יוזם, אני כל הנ"ל ועוד...והמחויבות של כל אחת ואחת מאיתנו היא לתכנן וליישם כדי לא להיות מובלים אלא מנהיגים של סיפור חיינו. 

יש לי רצון לסייע, ל-4 אנשים לעצור, לחלום ולתכנן את המהלכים המרגשים שלהם ב  2019 לידי תוכנית כתובה. מי שזה מדבר אליו מוזמן לכתוב לי למייל  ל: shivukella@gmail.com   ונמשיך לתקשר בצד השני. 

מאחלת כל טוב

בריאות ושימחה.

אלה