פנימה- לכבוד יום האישה

פנימה

 

אתמול אחרי יום נפלא שהיה יום "עבודה" עם אדם מקסים שזכיתי להכיר, שמעתי ממנו על הפרוייקט של שי פירון שנקרא- פנימה.

וששי מזמין אנשים לבחון מה המשמעות העמוקה שלהם למילה.

מכיוון שהיום "יום האישה", "ניצלתי" את המומנטום להתייחסת למשמעות של המילה "פנימה"  ולהתייחס אליה גם בהקשר הנשי אבל לא רק.

פנימה = הסתכלות ערה על כך שאנו יצורים אנושיים שנמצאים בתוך מכלול של עולם שבתוכו אנו פועלים וחיים, ואנו סך הכל חלקיקים קטנים מתוך כל מה שקורה כאן, ושוכחים לפעמים להסתכל פנימה ולהבין שיש בנו פוטנציאלים אדירים, יש לנו אין סוף אפשרויות שעומדות בפנינו.

אני רוצה לשתף אתכם בהסתכלות  שלמדתי דרך לימודי בודהיזם על היקום ועלינו.  לימוד שקיבלתי בסדנת ויאפאסנה האחרונה בה השתתפתי. הסתכלות דרך היסודות- -אדמה, מים, אש, אויר וריק שנמצאים ביקום ונמצאים גם בנו כחלק מהיקום. 

אדמה= בחוץ היא האדמה הפוריה שאפשר לגדל בה כמעט כל דבר, ואפשר לזרוק עליה אשפה, או כל דבר אחר...והאדמה תמיד תחזור להיות אדמה.  האדמה בנו, היא הגוף שלנו וכל מה שבתוכו. 

האויר= הרוח, האויר שמקיף אותנו, אנחנו לא רואים אותו אבל יודעים שהוא קיים, האויר תמיד יחזור להיות אויר, גם אם יקבל חומרים וגזים רעילים לתוכו, האויר תמיד יחזור לבסיס- להיות אויר. כך גם בנו, המחשבות שלנו, שהן יסוד האויר, ניתן להכניס בהן מחשבות שלא מטיבות עמנו אבל כדי להמשיך לצמוח חשוב שנחזיר את המחשבות שלנו כמו את יסוד האויר למצב הבסיס שלו שהוא מצב שבו האויר הוא רק אויר. 

המים=  גם הם כיסוד, בעלי יכולת לחזור תמיד להיות מים, ולהכיל כל דבר. גם אם נשפוך בהם חומרים "לא טובים" כמו רוק, דם, חומרי ניקוי או שתן, המים תמיד יחזרו להיות מים. זורמים. גם בנו פנימה, קיימים נוזלים כמו רוק, שתן וכל מה שנוזלי. 

האש= מכלה,  גם עץ, מתכת וגם זבל, גופות וכו', אבל גם האש כיסוד תמיד תחזור להיות אש. להיות מה שהיא. היסוד. גם בנו גם קיימת האש בצורה של האנרגיה לכלות דברים, אנרגיה לעכל, אנרגיה של ליצור, להמציא.....

הריק= כיסוד קיים, למשל- בתוך כד נשים פרח, בתוך צינור יזרום שמן/דלק וכו' וגם בנו בתוך הורידים יזרום הדם, ובתוך החללים שבגופנו משתלבים וזורמים היסודות האחרים.

 

כמו הטבע שהוא הרמוני

והיסודות משתלבים זה בזה.

גם אנחנו כחלק מהטבע, גם בנו קיימים היסודות שמשתלבים זה בזה.

 

 

פנימה- זה להסתכל על עצמינו להבין שעלינו להיצמד ליסודות שבנו, לטבע הבסיסי והטוב שבנו, שיש בו רק יסודות שתמיד חוזרים ליסוד הבסיסי שבהם, של צמיחה וטוב. 

עלינו לשים לב שאם נסתכל פנימה ונראה זאת ביכולתנו להמשיך לצמוח, להתפתח ולגדול, לזרום.

קיים בנו הפוטנציאל האינסופי של היסודות,  שיכולים לקבל ולהכיל הכל, אבל תמיד יחזרו לטבע שלהם. הבסיסי. 

 

איך כל זה קשור ליום האישה?

הנשים, אנו, לא מופלות.

אף אחד לא מפלה אותנו.

אף אחד בעצם לא מפלה אף אחד.

אם אנחנו כנשים, ובעצם אנחנו כאנשים, נבין שכל מה שקורה לנו, קשור לעצם זה,

שעלינו להסתכל פנימה ולהבין שקיים בנו פוטנציאל אין סופי,

היחידים שמפלים את עצמם זה אנחנו את עצמנו.

 

 

כאישה, אני יכולה לספר מהחוויה האישית שלי, שגם אני, מפחיתה את עצמי ומתייחסת לעצמי לעיתים לא מעטות.....בהערכה נמוכה.

תכונה זו, כשראיתי אותה, כמובן פוגעת ביכולת שלי כעצמאית לבקש ולקבל סכומי כסף, כי אם אני לא מעריכה את עצמי אז- למה שהאחר יעריך אותי.

בכל אופן, במסע שלי לתוך כך שבחרתי להיות עצמאית, ולהעניק מכישורי לעסקים תיירותיים, לא הייתה לי ברירה אלא להיכנס פנימה ולהכיר את עצמי.

 

במסע הזה, הבנתי, שאם אני נצמדת לקולות הביקורתיים שלא מרוצים מעצמי מספיק, שמסתכלים על הכל מנקודת מבט שלילית של...

"אני לא מספיק טובה, מה הוא יחשוב עליי, איך אני מרצה את הלקוח, האם  העבודה שסיפקתי מספיק טובה, האם אני יכולה לתת עוד....."

כל הקולות האלו בתוכי מנעו ממני להיצמד לטוב ולפוטנציאל העצום שיש בי.

אני משתפת את החוויה האישית שלי כאישה, כי אני בטוחה שזה נוגע לעוד נשים.  המסר שקיבלתי גם בתהליך החינוך בבית שבו אני גדלתי הוא..איך לומר...לא גרם לי להבין שאני יכולה. אלא  "עזבי זה קשה, זה לא בשבילך....."

 

 

ובכל זאת, בחרתי בהתמודדויות שאילצו אותי להתתפתח מבפנים. פנימה. 

 

בקיצור- שי פירון, יופי של יוזמה שמזמינה את הציבור להסתכל פנימה. 

אין דבר יותר חשוב מזה בעיני בעולם.

אז חשפתי בפניכם את הפנימה שלי, אבל כל העניין הוא- שמי שהגיע וקרא עד כאן ......יעשה את זה עם עצמו.

דרך אגב- המסע הוא אינסופי, כי הפנימה שלי כל פעם מפגיש אותי עם משהו אחר שאותו אני רואה, ומבינה שעליי, לראות, עוד  "רעש/ תוכנת רקע" שחוסמת אותי במסע שלי אל מימוש הפוטנציאל האישי שלי. 

 

מאחלת לכם יום אישה שמח ובעצם יום האנשים השמח.

באהבה גדולה

אלה