נתינה וקבלה

 

 

נתינה וקבלה

 

אחת לזמן מה...כשאני מרגישה צורך, אני יוצאת לריטריט בשתיקה, בעצם אני עושה את זה כבר 10 שנים כמעט.

אנשים שואלים ומתעניינים ורוצים לדעת מה זה, ומה זה עושה לי, ויש להם אחרי שאני חוזרת מבט סקרן בעיניים...או אולי תוהה.....

אז החלטתי לשתף.

כדי לספר ולשתף מה זה עושה לי, וייתכן מאד שגם אתם תוכלו להתחבר לזה וליהנות מהתהליך הזה, ושגם לכם יש צורך כזה....ואם עזרתי למישהו, אשרי.

 

 

אז מה זה עושה לי....

בריטריט האחרון שהייתי בו, עכשיו ביום כיפורים,  בכליל, מתנתקים כמובן ומפקידים את הנייד, המפתח לרכב והארנק ומתחילים מסע,

קצר אולי ...אבל בכל זאת, כל צעד קטן נחשב ומשמעותי בעיני. ואם יש הרבה צעדים קטנים אז אפשר להתקדם כברת דרך ארוכה.

המסע הוא לנשמה שלנו והתחברות לכוחות שמזינים את כולנו.

יש בתוכנו כוח ריפוי ענק ואנחנו שוכחים להשתמש בו בגלל כל אותם גורמים שקוראים להם חיים....עומס...מטלות....וכו'. 

מכירים נכון?

כוחות הריפוי שנמצאים וזמינים לכולנו הם - הכוח של הטבע, הכוח של השקט, הכוח של ההקשבה לעצמינו, הכוח של הפשטות וכמובן כוחה של האהבה.

 

תוך כדי ריטריט עלו בי כמה מחשבות .....

 

חזרה בתשובה-

אהבתי את התרגום של סטיבן פולדר, מייסד ארגון תובנה למושג "חזרה בתשובה".  ההגדרה שהוא מציע למילה "תשובה" היא מתוך הפועל- לשוב. ז"א- אנחנו שבים, חוזרים אל עצמנו. ביום כיפור עלינו לחזור בתשובה- כלומר לחזור, לשוב אל עצמנו.

 

גמר חתימה טובה-

גם זה מושג שאנחנו אומרים אותו ויש לו הרבה פרשנויות. שוב אהבתי את התרגום של סטיבן פולדר לביטוי הזה. כשאנחנו אומרים- חתימה, אנחנו לא מתכוונים לחתימה של אדם על צ'ק או של אלוהים על חיים או מוות.

החתימה לפי סטיבן היא מתוך המילה חותם. כלומר, איזה חותם, תבנית (כמו חותם המלך או חותמות של ילדים....) , איזה חותם אנחנו מטביעים בעצמנו ביום כיפורים, איזו תבנית- האם תבנית של הקשבה, של שקט, חיבור לעצמנו ולטבע, האם חותמת של נתינה, האם חותמת של אהבה.  איזו חותמת הטבענו בעצמנו ביום הכיפורים הזה?

 

נשמה ונשימה- 

תוך כדי הקשבה לנשימה, במהלך מדיטציה, חשבתי על זה שבמילה נשימה ,יש י' שהיא אות שמהווה חלק מהאותיות שמו של בורא עולם, "השם" או הכוח האולטימטיבי, כוחו של הטבע וכו'....איש איש באמונתו יחיה.....

וכשאנחנו מקשיבים לנשימה שלנו, אנחנו מתחברים לנשמה שלנו, וההבדל בין אדם חי לאדם מת היא אותה י' שהיא האלוהות שיש בתוכנו.

 

חזרה לרחם-

הריטריט מאפשר לך, כאדם בוגר, לחזור לכמה ימים לרחם. הריטריט נותן מעטפת שבה מזינים אותך באוכל בריא שנעשה באהבה, אוכל טבעי ופשוט ומאד טעים, מזינים אותך באנרגיות, מזינים אותך בחמצן, וכל מה שאתה  צריך לעשות, ברחם הזה, הוא פשוט להתרוקן מהעומס יתר ואחר כך לצמוח. כמו עובר. 

 

התרחבות ושליטה בתודעה-

התרגיל שעושים במדיטציה הוא בעצם סוג של כושר גופני למוח. כן. סוג של שליטה בדבר הזה שקוראים לו מוח. במדיטציה "מאלפים" את המוח במקום לקפוץ ממקום למקום, ממחשבה למחשבה, לומדים לשלוט בו. ולהגיד למוח איפה להיות. מגדילים את יכולת הריכוז ומרחיבים את התודעה. 

זה כוח עצום!

 

נתינה וקבלה-

יש זרם ענק, שדה אינסופי של נתינה וקבלה. אתם בטח מכירים את זה בעצמכם. קודם כל לתת. בלי לדעת בודאות מה "יצא לכם מזה". זה חוק פשוט שתמיד פועל.  הנתינה יכולה להיות- מתן זמן, אנרגיה, חיוך אמיתי, הקשבה, עצה, שיתוף בידע.

אני מאמינה לגמרי בחוק הזה ואני פועלת על פיו. ונהנית ממנו. 

כל ארגון "תובנה" חי ופועל על פי החוק הזה. הם קוראים לזה- "דאנה" נתינה מהלב.

תיאורטית- אדם יכול לבוא לריטריט לקבל הכל ולא לשלם כלום. המורים, האוכל, המקלחות, ועוד... קודם כל ניתנים. בסוף הריטריט כל אחד מעניק "דאנה" על פי תחושותיו. אין "מחירון". 

בסוף הריטריט הבנתי, שהדרך שלי לעזור ל"תובנה" היא על ידי תיווך בין העולם הזה לבין העולם שאני עוסקת בו עולם התיירות- השיווק והמכירות. ייתכן ויש קבוצות שבמסגרת יום הפעילות שלהם בצפון היו רוצות לבוא ולהכיר את כליל ואת הסיפור של מקום בו מתקיימות סדנאות כאלו ואחרות, מקום שנבנה ופועל כולו על ידי "דאנה".  מקום של אהבה. 

 

ואיך כל זה קשור לעסקים? ולעבודה? ולפרנסה?

אני מאמינה שהכל קשור. איפה שאתה שם תשומת לב, קורה שם משהו. ברגע שאתה משקיע בעצמך, בעסק (אם אתה עצמאי), אתה רואה פירות. ואילו הפירות שהשקעתי בעצמי ביום הכיפורים הזה.

 

מאחלת לכולם- שנה טובה

שנה של נתינה וקבלה 

שנה של צמיחה והתרחבות

שנה של הקשבה ועזרה

 

עם המון אהבה,

 

אלה

 

צילמתי את עצמי רגע אחד לפני .....

 

ואז צילמתי את עצמי מיד בתום הסדנה

אחרי.....